Dan ca personalitate este Protagonist – Asertiv.
Protagoniștii sunt muncitori, de încredere și dornici să ajute.
Protagoniștii se remarcă prin dorința lor de a colabora. Ei sunt mereu în căutarea oportunităților de a crea situații de câștig-câștig și de a-și ajuta colegii să-și atingă potențialul maxim. Aceste personalități promovează medii de echipă echitabile în care toată lumea – indiferent de titlul postului – se poate simți confortabil să-și exprime opiniile și ideile.
MINTE – Persoanele extroverte se bucură de activitățile de grup și interacțiunile sociale. Au tendința de a fi foarte entuziaste și de a-și exprima emoțiile cu ușurință.
EXTRAVERTED 73%
INTROVERTED 27%
ENERGIE – Persoanele intuitive au o imaginație bogată, sunt open-minded și curioase. Apreciază originalitatea și se focusează pe subtilități.
INTUITIVE 61%
OBSERVANT 39%
NATURA – Pune mare accent pe empatie, interacțiuni armonioase și cooperare.
FEELING 88%
THINKING 12%
TACTICI – Dan este o persoană decisivă, minuțioasă și foarte organizată. Apreciază claritatea. predictibilitatea și preferă structura și planificarea în defavoarea spontaneității.
JUDGING 56%
PROSPECTING 44%
IDENTITATE – Persoanele asertive sunt sigure pe ele, cu un temperament echilibrat și rezistente la stres. Refuză să se îngrijoreze prea mult atunci când se străduiesc să își atingă obiectivele.
ASSERTIVE 60%
TURBULENT 40%